Enostaven in učinkovit nadzor nad delom na terenu in operacijami, ki se izvajajo v skladiščih merilno-krmilnih naprav.
Prednosti informatiziranega dela z našo rešitvijo je kar nekaj, spodaj je naštetih le nekaj.
Neodvisnost od strojne in programske opreme in lokacije. Aplikacijo se odpre preko navadnega HTML brskalnika, ki je nameščen na vsakem PC-ju, pametnem telefonu ali tablici.
Delo na terenu z različnimi števci
Podprtih je več načinov odčitavanja stanj (ročno, preko IR in bluetooth sond, radijsko odčitavanje)
Informatizirano in olajšano delo pri izvanjanju menjav števcev in drugih del na merilnih mestih
Sinhronizacija podatkov z glavnim informacijskim sistemom stranke (npr. bazo obračuna).
Pošiljanje podatkov o odjemnih mestih v sistem za tehnično operativo.
Hitro in zanesljivo branje podatkov z IR sondami
Kontrola ročno vnesenih stanj glede na prejšnje popisano stanje
Izognemo se naknadnemu ročnemu vnašanju podatkom in s tem povezanimi napakami
Poenostavljen celoten postopek popisa z veliko manj režije
Kljub temu, da gre za spletno aplikacijo, je le-ta neodvisna od internetne povezave in deluje tudi v območjih, kjer ni internetne povezave oz. je le-ta preslaba za učinkovito terensko delo.
Omogočeno je kasnejše dopolnjevanje, urejanje in dodajanje podatkov ter dogodkov.
Aplikacija omogoča aktivno analizo pridobljenih podatkov in izdelavo poročil.
Delo s merilno-krmilnimi napravami je eno od področij, kjer naše rešitve omogočajo popolno informatizacijo dela na terenu. Telefon, tablica ali ročni računalnik tako zamenja papir in svinčnik, ki sta bila edino “orodje” za popis števcev na terenu. Združeno sodelovanje naših strokovnjakov z zaposlenimi iz Elektro Primorske se je izkazala kot uspešna formula za izdelavo prvega projekta popisa z ročnimi računalniki leta 1996. Kasneje so rešitev uspešno začeli uporabljati tudi v elektro distribucijah, energetikah in komunalah po Sloveniji in tujini. V pisarni (lahko tudi kasneje sproti na terenu) se pripravijo potrebni podatki z odjemnimi mesti in okoliši, ki se predhodno prenesejo iz osnovnega informacijskega sistema. Ti podatki so osnova za izvajanje dela na terenu. Podatki o delu na terenu se kasneje lahko popravljajo, dodajajo in brišejo. Zadnjo stopnjo predstavlja prenos podatkov nazaj v bazo osnovnega informacijskega sistema, kjer so osnova za obračun. Celoten sistem se vseskozi razvija in prilagaja potrebam strank, prav tako pa se dodajajo novi moduli in rešitve, ki popis stanj števcev še poenostavijo, pohitrijo in približajo uporabniku (IR sonda).
Spodaj je naštetih le nekaj naših večjih strank. Rešitev oz. podsisteme le-te namreč uporablja še veliko drugih zadovoljnih strank.